Jdi na obsah Jdi na menu

Srandamač 25.4.2015

Hasiči z Petrašovic potvrdili po zimní přestávce vzrůstající formu

SDH Petrašovice poslalo do požárního útoku na Sedlejovický Srandamač, který proběhl 25. dubna 2015, dvě družstva mužů.
Oba týmy startovali z 20. a 23. místa, měli jsme tak dost času pro taktické posouzení situace na soutěžním poli.
Sedlejovičtí si připravili jako každý rok ne jednu "tajnou" disciplínu, ale hned dvě - přesun železného kvádru perlíkem z bodu A do bodu B - tady jsme použili taktiku " mydlit do toho jak hluchej do vrat" a pravému proudu postavili do cesty zamčené dveře, které se dali otevřít jedním ze tří klíčů, zajímavé bylo, že se všem týmům podařilo dveře otevřít hned napoprvé.
Bohužel místní měli dostatek času - pomocí výborné kuchyně a nápojového lístku trochu nabourat naše bojové soustředění, ale naštěstí díky pečlivému celoročnímu tréninkovému plánu, zimnímu spánku, vyvážené stravě a pravidelné taktické přípravě (probíhá každou středu v naší hasičárně) se podařilo mužstvu Petrašovice 2 stanout na pomyslné bedně - druhém místě.
Mužstvo Petrašovice 1 mělo našlápnuto na příčku nejvyšší, ale náš béčkař ztratil na závodním poli vlivem předstartovní nervozity orientaci a vydal se podél ohrazujícího plůtku opačným směrem. Ani po zákroku ostatních členů týmu se už nepodařilo vzniklou ztrátu dohnat a tak jinak bezchybný výkon už na bednu nestačil.